• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
 • https://www.facebook.com/pages/Karsniya-KAPI-K%C3%96Y%C3%9C/387816791306924?fref=ts
 • https://twitter.com/karsniyali
  • 6. Acı Su ve Yayla Festivalinden
  • Kışlalarımız (Yaylalar)
  • Oktay AKPINAR'ın arşivinden
  • Yasak'dan
  • Panteb'dan
  • Sözü olan erlerin meydanı "Cami Kapısı"
  • Kürdevanın eteğinde "Karsniya Koyunları"
  • Muhtarımızın
  • Festivalimizden 2019
  • Karsniya'da Kış
  • Ertuğrul AKPINAR arşivinden
  • Cami Kapısı Sohpetlerinden
  • Şifa kaynağımız "ÇERMİK"
  • Camimiz
  • Alettebler
  • Karsniyaspor Antrenmanda

Erbay USTA

ŞENER BEY’e

 

LÜTFEN TAMAMINI OKUYUNUZ.

 

Daha önce Bursa ve Ankara’da birkaç kez denenip, çeşitli sebeplerden dolayı başarılamayan ancak, kurulmasından yana yüksek potansiyelin olduğunu düşünerek, biz bu derneği kurmaya karar verdik.

Derneğin tek bir amacı vardır, oda gurbetin çeşitli illerinde dağınık birbirinden uzakta habersiz yaşayan, Karsniyalıları yılda bir sefer de olsa, ortak paydamız olan köyümüzde yapılan, festival sayesinde bir araya getirerek, tanıştırıp kaynaştırmaktır.

 Ayhan Beyin 13.05.2012 tarihindeki Bursa toplantısında söylediği “ Bu derneğin iş olsun diye kurulduğunu düşünüyorum” Şeklinde ki talihsiz ve yersiz açıklamasına verdiğim cevap gibi,

Hiçbir şey iş olsun diye tesadüf oluşmaz, her şeyin bir amacı vardır. O amaç doğrultusunda ilerler. Bizim de tek amacımız, birlik beraberliği sağlamaktır. Ancak, başkaları zamanım yok diye derneğe hizmet etmekten kaçınırken, bizlerin iş olsun diye harcayacak zamanımızın ve de işsiz, sokaklarda dolaşan boş adamlar olmadığımızı bizimde, herkes gibi bir işimizin olduğunu biliyorsunuz sanırım.

Derneği kurduktan sonra Bursa’ya geldiğimizde, sizin sitenizi dernek sitesi yapmak istemiştik. Siz kabul etmeyince fikrinize saygı duyarak, biz yeniden bir site kurduk. Sitenin Bursa yöneticiliğini de sizin almanızı teklif etmiştik, ama onu da kabul etmemiştiniz. Tabi etmeyebilirsiniz ancak dernek sitesiyle kendi sitenizi bir rakip gibi yarıştırıp ve derneğin her yazıyı yayınlamadığını Karsniyalıların bu siteye ihtiyacı olduğunu söylerek, Bir yazınızda; ‘’Dernek sitesi sizlerin gönderdiği her yazıyı yayınlamıyor, o yüzden bu sitenin köyümüz için bir vaz geçilmez olduğunu gördüğümden sitemi yenileme ihtiyacı duydum’’ Hatırladığım kadarıyla buna benzer beyanınız olmuştu. Madem sizin sitenize Karsniyalıların ihtiyacı var ve adına da Karsniya.com diyerek köyün ismini verdiniz. Dernekle ilgili haber yaparken, biraz objektif olmanız gerekmezmi?  Birilerini övüpte birilerini yaralamanız ne kadar doğru.

Ayhan Beyin dernekle ilgili konuşmasını, ’’Yeni yönetimin işbaşına gelmesinin memnuniyetle karşıladığını bu olumlu süreçte kendisinin de üye olabileceğini, önceden derneğe gönderilen yazıların dahi ciddiye alınmayıp yayınlanmadığını söyledi.’’  ‘’Bu yazıyı sizin sitenizden aynen aldım.’’ Eski yönetimden sadece İzzet USTA oğulları ayrıldığına göre demek ki sıkıntınız bizimleymiş. Bu yazıyı sitenizde haber yapmanız derneğin kuruluş felsefesi olan birlik ve beraberliğe değil ayrımcılığa yol açtığınızı ve birilerini yaraladığınızın farkında mısınız. Hepimiz o köylüyüz ve o köy için bir şeyler yapmaya çalışıyoruz.

 Ama asıl yaralayıcı olan, Siz bu söylemleri, sitenizde haber yaptıktan sonra hiçbir karsniyalının buna. (Kuruluşundan buraya iyisiyle kötüsüyle bu dernek geldi. Burada verilen bir emek var o emeğe saygı duyarak teşekkür etmemiz gerekirken, bu şekilde haber yapmanız doğru değil) tepki gösterir şekilde yorum yapmamasıdır.

Bunları söylemek istemezdim ama dernek kurulduğundan beri sizin yönetimde olan bazılarına karşı, soğuk baktığınızın bir örneğide, 04.03.2012 tarihinde Ankara’dan Bursa’ya gelip yapılan toplantı da ortaya çıkmıştır. Dernek yönetiminden gelen üç kişiden ikisinin konuşmalarını kameraya çekerek sitenize koyarken, diğer bir kişinin konuşmalarını iki kelimeyle geçiştirmeniz her şeyi anlatmaya yetiyor. Site sizin olabilir. İstediğinizi koyar istemediğinizi koymazsınız. Ama her yazıyı yayımlamıyor diye dernek sitesini eleştirip kendi sitenizin objektif olduğunu vurgularken, Buna benzer yapılanlar, söylemlerinizle ne kadar bağdaşıyor? Siz de dernek ve köyümüzle ilgili haberleri yaparken bariz bir şekilde ayrımcılık yapıyorsunuz. O zaman siz yaparken doğru, dernek yaparken yanlışmı oluyor. Zaten bu eleştiriyi de asla kabul etmiyorum. Dernek kesinlikle böyle bir şey yapmamıştır. Kim ne gönderdiyse yayımlanmıştır.

Bu kendi sitenizi yüceltmek için yaptığınız gereksiz eleştirinizdir. Böyle devam ederseniz Derneğin kuruluş felsefesi olan birlik beraberliğe değil, Bilakis ayrımcılığa hizmet etmiş olursunuz.

Bu iş gönül meselesi biz buna gönül vermiştik ve o hevesle yürüyorduk. Sizlerden sadece manevi destek istedik. Ama sizler her nedense devamlı yönetime soğuk baktınız. Bunun sebebinin İzzet usta oğulları olduğunu şimdi daha iyi anladım. Bu şekil söylemleri sitenize taşıyarak o gönüllü insanları ötekileştirmeye çalışmanız size bir şey kazandırmaz unutmayınız ki o insanlar, derneğin her alanında en büyük emeği olanlardan birileridir. Bu tutumunuz ne size, nede köyümüz insanlarına bir fayda sağlar,  Daha çok bölünmeleri körüklersiniz. Dernek bizlere ne manevi bir statü veya konum, nede maddi bir gelir kazandırmıştır. Hatta birçok alanda cebimizden gideri olduğu halde, bugüne kadar doğru veya yanlış elimizden gelenin en iyisini, köyümüz için yapmaya çalıştık. Bunları sizlerinde çok iyi bildiği halde, eleştirilerinizi her alanda sürdürmeye devam ettiniz.

Sayın Şener Bey Bu dernek, kuruluşundan buraya kadar kendiliğinden gelmedi. Birçok insanın sade bir üye olmaktan bile kaçındığı bir yerde birilerinin emeği olduğunu düşünerek en azından o emeğe saygı duyarak kurucular ve eski yönetimi eleştirmeniz size bir şey kazandırmaz sadece birilerini yaralarsınız. Ama bunların size faydası varsa devam edin. Biz artık ayrıldık, umarım bundan sonra dernek için çalışır ve umut ederim ki iyi şeyler yaparsınız. Yapılan her şeyin köyümüz için yapıldığını düşünerek eleştirmez alkışlarız. Çünkü biz, köyümüz her şeyin üstündedir felsefesiyle yola çıkmışızdır.

Ayrıca hangi yazıyı gönderdiniz de sitede yayınlanmadı. Sadece Köksal BAYRAKTAR, Bir yazısının yayınlanmadığını söylemişti onun da bizim elimize kesinlikle ulaşmadığını yönetimde bulunan ve site editörü olan herkes defalarca açıklamasına rağmen daha neyin yayınlanmadığını iddia ediyorsunuz. Biz birlik beraberlikten söz ederken sizin bu şekil yaklaşımlarla bazı insanları yıpratmanız doğru değil.

Ayrıca, eski yönetim ve daha da önemlisi İzzet USTA oğullarıyla sıkıntınızın ne olduğunu açıklarsanız sevinirim.

 

            NOT: Bu yazının dernek sitesine koyulmasını yönetimden istemedim, ama size gönderiyor ve de sitenize koymanızı bekliyorum. Madem biz her yazıyı koymuyoruz diye bizi eleştiriyordunuz o zaman doğru olanı siz yapın. Yorumu, okuyan karsniyalılara bırakalım.

                                                                                 İZZET USTA AİLESİ ADINA

 

 


Yorumlar - Yorum Yaz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam17
Toplam Ziyaret337387
Saat
Hava Durumu
AlışSatış
Dolar32.108632.2373
Euro34.857634.9973