• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
 • https://www.facebook.com/pages/Karsniya-KAPI-K%C3%96Y%C3%9C/387816791306924?fref=ts
 • https://twitter.com/karsniyali
  • 6. Acı Su ve Yayla Festivalinden
  • Kışlalarımız (Yaylalar)
  • Oktay AKPINAR'ın arşivinden
  • Yasak'dan
  • Panteb'dan
  • Sözü olan erlerin meydanı "Cami Kapısı"
  • Kürdevanın eteğinde "Karsniya Koyunları"
  • Muhtarımızın
  • Festivalimizden 2019
  • Karsniya'da Kış
  • Ertuğrul AKPINAR arşivinden
  • Cami Kapısı Sohpetlerinden
  • Şifa kaynağımız "ÇERMİK"
  • Camimiz
  • Alettebler
  • Karsniyaspor Antrenmanda
Şener AKPINAR
sener8@gmail.com
Siteyi kapatalım mı?
22/03/2011
 

    Sayın Karsniya.com ziyaretçileri   iyi bir şey yapmış olacağımı düşünerek bu siteyi kurdum. Yaklaşık beş yıl önce  birçok tartışmalara konu olacağını tahmin edemezdim. Ama geldiğimiz süreçte bu siteyi köyümüzün gözü ,kulağı ve buluşma noktası olarak görüp duygu, düşünce ve hatta özel resimlerini paylaşanlar bile şimdi siteden uzak kalmayı bırakın dayanaksız gerekçelerle  yıpratmaya çalışmalarına tanık oluyoruz.

           İmkan ve zamanım ölçüsünde  siz dostlarımla ortak paydamız olan köyümüzün  güzellikleri , sizlerden gelen her türlü içeriği  paylaştım ve desteğinizle  paylaşmaya da devam etmek istiyorum. Ancak  tabiidir ki bu işin bazı bedelleri de oluyor.  Zamanımı çalmasının dışında, aileme ve  asıl işime engel teşkil ettiği de yadsınamaz bir gerçektir. Bazıları anlamasa veya anlamak istemese de  bu işte hiçbir maddi çıkarım olmadığı gibi emeğimi ve bilgi birikimimi boş verin,  bu imkanı sağlayan şirkete yıllık ödeme de yapıyorum.

     Eğer bu siteden para kazanmak isteseydim derneğimiz  yönetiminin yaptırdığı ,ömrü bir yıl bile sürmeyen, sponsor aracılığı ile 700 tl ödenip  günde 10 -15 ziyaretçinin girdiği site yerine; Bu siteyi , dernek  yönetiminin  bize ver teklifi üzerine onlara verirdim.

       Eğer bu işten para kazanmak isteseydim  yine bana ait olan www.eokula.com   sitemi geliştirir yüzlerce  öğrenci ve öğretmenin girmesini sağlar  dolayısıyla reklam alarak  kazanırdım.

 Arkadaşlar memlekette bir tane parti mi var?Bir tane sendika mı var? Bir tane gazete mi var? ….

O halde neden köyümüz ile ilgili bir tane site olsun? Diğer köylere bakın bir tane mi? Hepsinde farklı içerikler ve güzel bilgiler var.

                  Peki bu siteyi kapatırsak burada yayınlananların ne kadarını dernek yöneticilerimize kabul ettirip derneğimizin sitesinde yayınlatabilecektik.  Elimde olanları ve daha sonra elime geçecekleri kim yayınlayacak? Her fırsatta  bu sitede yapılanları eleştirenlerden bunu beklemek sizce ne kadar sağlıklı olur. Eğer köyümüz için faydası olacaksa ve siz istiyorsanız kapatalım.

   Sevgili dostlar bu konuyu ele almamın en önemli nedeni arkadaşım Bilal IŞIK’ın  en son yaptığımız toplantıda dedikodu olarak dolaşan sözleri açık yüreklilikle bana sorması ve sizlerden de benzer sorular gelebileceğini düşünerek cevaplama ihtiyacı duydum.

              Saygılarımla.1952 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

site hakkında     17/05/2011 18:20

şener Kardeşim En baştan şener kardeşim diye başladım.Bu siteyi kurduğundan beri fırsat buldukça girip özlemlerimi ve iç dünyamızda yaşttığımız o doğduğum yerleri gördüğüm zaman çok mutlu olduğumu biliyorum.Bunu tek başına yaparak Köyümüz insalarına sundun.Bu siteye girenlerin hepsi de en az benim kadar sevindiklerini takip edebildiğim kadar anlayabiliyorum hissedebiliyorum.Lafı uzatmadan şunu söylüyorum Siteyi sakın kapatayım diye düşünme.Bu siteyi takip edenleri üzersin.SENİN YANINDAYIZ Luleburgazdan Selamlar-ATANUR BAYRAKTAR
ATANUR BAYRAKTAR

Ortak kültür imece     24/03/2011 23:17

Köyün ortak işlerinde çalışmalar, imece usulü ile yapılır. İmecede herkes gücü ve becerisi ile katkıda bulunur. İmece yaşamın her alanında farklı şekillerde yaşatılması gereken Çok önemli kültür mirasımızdır. Dernek çalışmalarını bu çerçevede görüyor, bu anlayışla yaşatmaya çalışıyoruz. Herkes kendi işini kendi olanakları ile zaten yapar. Kendi işini yaptıktan sonra fırsat buldukça köy işine, komşunun işine de el atar. Bu böylece süre geldiği gibi sürüp gidecek de. Selamlar sevgiler.
Öner Demirci

Yazarın diğer yazıları

Çeşmemiz Ne Olacak? - 21/12/2020
Köyümüze giden herkes bilir ki farklı yerlerde değişik amaçlar için yapılsa da hayvanlar için su içme yerleri (kürün) de olan üç tane ortak çeşmemiz var.
Tahsin Gümüş Kimdir? - 11/10/2020
Köyümüzde muhtarlık yapmış merhum Şemsettin ( Rızman ) Gümüş’ün oğlu, köyümüzde doğmuş, Tepedüzü Köyü’ne göç etmiş, elim bir kaza sonucu kaybettiğimiz merhum Osman Gündüz’ün büyük kızı Harbiye Gümüş ile evli ve emeklidir.
YASAK - 26/05/2020
“Yasak” kelimesinin hepimiz için taşıdığı anlam dışında köyümüzde çok özel bir yeri vardır.
NEDEN ÇOĞALMAYALIM? - 18/05/2020
Biraz önce KARSNİYA’YI SEVENLER whatsapp grubunda Erhan Akpınar kardeşimin haklı serzenişini gördüm.
Karsniya Medyası - 04/02/2020
Hep şikayetçi oluruz ya “ Biz kardeş gibi büyüdük ama çocuklarımız bir birini tanımıyor”. Peki bu çocuklarımızın suçu mu?
ÇÖP - 02/09/2019
Tatil dönüşümde paylaşacaklarım arasında köyümüzde ve yaylalarımızda yaşadıklarımıza dair görüntüler ile beraber en az bir yazıyı da kaleme almak istiyordum.
FESTİVAL YOLUNDA - 20/06/2019
KARNE Mİ ALDIK? - 21/01/2019
Önceki gün itibariyle birçoğumuzun çocukları karnelerini aldı.Okullarda, evlerde bir heyecan vardı. E-okul denen sistem ile daha önceden karnesini görenlerin heyecanı daha düşük oldu.İyi veya kötü bir sonuç gördük.
ÇÖP - 09/11/2018
Tatil dönüşümde paylaşacaklarım arasında köyümüzde ve yaylalarımızda yaşadıklarımıza dair görüntüler ile beraber en az bir yazıyı da kaleme almak istiyordum.
 Devamı
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam48
Toplam Ziyaret255569
Saat
Hava Durumu
AlışSatış
Dolar8.56188.5961
Euro10.085110.1255